fbpx
Kitas Kinas Kitas Kinas

STAND BY FOR TAPE BACK-UP
Luktelk kol įsirašys


Rež. Ross Sutherland, Jungtinė Karalystė, 2015, dokumentinis, 53 min., anglų k., N-13

Filmas anglų kalba, dalyvavimas renginyje nemokamas.
Kava vaišina: Caffeine LT

„Stand by for Tape Back-up“ – tai kūrinys, kurio epicentre – VHS video kasetė, į kurią 9-ajame dešimtmetyje poetas Ross Sutherland su savo seneliu įrašinėjo televizijos serialus, filmus ir kitą įvairią medžiagą. Besisukant padrikiems vaizdams girdime Sutherland ištisinį monologą – irzlų, skubų ir dažnai džiaugsmingai ritmišką. Girdime žmogaus, bandančio atrasti prasmę paslaptyse ir išsigelbėti nuo ligos, pasimetimo ir praradimo – ypač savo mylimo senelio netekties – balsą. Jis deklamuoja prozą, poeziją ir repuoja sinchroniškai su rodomais vaizdais.

Poet Ross Sutherland takes fragments of old films and TV shows and rebuilds them into an audiovisual meditation on memory, death and reruns.

Attendance is free of charge. Events coffee: Caffeine LT

IMDB ANONSAS/TRAILER

02.27, trečiadienis, 19 val., Kauno menininkų namai


LUZ
Liuzė

Rež. Tilman Singer

Vokietija, 2018, siaubo, mistinis, trileris, 70 min., vokiečių, ispanų k., lietuviški subt., N-16

Lietingą naktį į policijos nuovadą įslenka apsvaigusi ir pasimetusi jauna taksi vairuotoja Luzė. Ji teigia, kad buvo užpulta. Tuo tarpu bare paslaptingoji Nora flirtuoja su policijos psichiatru daktaru Rossiniu. Abi situacijos palengva įgauna jungtį. Ryšys tarp Noros ir Luzės neišvengiamai veda į demonišką nuotykį. Neįtikėtina, bet ši meistriškai sudeliota minimalistinė puzlė tai režisieriaus Tilmano Singerio studijų baigiamasis darbas.

Luz, a young cabdriver, drags herself into the brightly lit entrance of a run-down police station. A demonic entity follows her, determined to finally be close to the woman it loves.

IMDB ANONSAS/TRAILER

02.27, trečiadienis, 20.30 val., Kauno kino centro Romuva laikinoji salė


Gintautas Mažeikis  “Drąsa tapti mažuma ir įveikti išnaudojimą: “Blaxploatacijos” diskusija”

Paskaita vyks lietuvių kalba, dalyvavimas renginyje nemokamas.
Kava vaišina: Caffeine LT

Septintajame dešimtmetyje kinas tapo JAV juodaodžių emancipacijos šaltiniu. Tiksliau vienas iš jo žanrų – blaxploitation. Šiandien, kylant vis naujoms rasinės priespaudos ir socialinės fragmentacijos bangoms, mažumų reprezentacija tampa vis labiau problemiška. Buvimas mažuma tampa socialiniu konstruktu, kuriuo manipuliuojama siekiant įtvirtinti dominuojančius galios diskursus. Kino kalba gali tapti vienu iš būdų analizuoti ir priešintis vykstantiems procesams. Mondo Bizarro kartu su Gintautu Mažeikiu kviečia iš arčiau pažvelgti į blaxploatacinių filmų keliamas socialines ir politines problemas bei galimas emancipacijos trajektorijas.

The event will be held in Lithuanian, attendance is free of charge. Events coffee: Caffeine LT

02.28, ketvirtadienis, 19 val., Kauno menininkų namai


COFFY
Kofė

Rež. Jack Hill

JAV, 1973, veiksmo, kriminalinis, trileris, 90 min., anglų k., lietuviški subt., N-18

Slaugytoja Coffy gyvena dvigubą gyvenimą. Dieną ji dirba įprastą darbą ligoninėje, o naktį, apsimesdama prostitute, vykdo keršto planą – medžioja narkotikų prekeivius, kurie jos jaunają sesutę įtraukė į priklausomybės liūną. Ji negailestingai naikina visus – prekeivius, savadautojus ir gangsterius. Quentinas Tarantino yra teigęs, jog Coffy vaidmenį atlikusi Pam Gier greičiausiai buvo pirmoji veiksmo filmų žvaigždė moteris. Filmo “Coffy” peržiūra tai geriausias būdas suvokti kas yra blaxploitation subžanras.


Nurse “Coffy” Coffin leads a double life. During the day, she’s a nurse at work. At night, she’s an avenging angel on a personal vendetta, tracking down the drug pushers who hooked her younger sister on drugs. Along the way, she meets a honest police detective who also is leading a double life. .

IMDB ANONSAS/TRAILER

02.28, ketvirtadienis, 20.30 val., M. Žilinsko dailės galerija


VHS HELL: DEADLY PREY
Mirtinas grobis

Rež. David A. Prior

JAV, 1987, veiksmo, trileris, 88 min., anglų k., lietuviški subt., N-16

“Deadly Prey” tai klasika iš serijos “toks blogas, kad net geras”. Šis vienas blogiausių filmų kino istorijoje pasakoja apie grupę sadistiškų samdomų karių, kurie grobia žmones ir vėliau juos paleidžia savo stovyklos valdose, kad galėtų treniruoti sekimo ir medžioklės įgudžius. Tačiau vienas iš pagrobtųjų yra kur kas kietesnis nei buvo galima tikėtis… Filmą, drauge su devyniasdešimtųjų lenkiškais anonsais ir reklamomis, pristatys Lenkijos kolektyvo VHS HELL įkūrėjas Krystian Kujda ir jo kolega Grzegorz Fortuna. Tai bus pirmasis kolektyvo renginys už Lenkijos ribų.

A group of sadistic mercenaries kidnap people off the streets and set them loose on the grounds of their secret camp, so the “students” at the camp can learn how to track down and kill their prey.

IMDB ANONSAS/TRAILER

03.01, penktadienis, 18.30 val., M. Žilinsko dailės galerija


OLOS

Kauno menininkų namai, šįkart bendradarbiaudami su parakino festivaliu Mondo Bizarro, kviečia į aktualios šiuolaikinės muzikos ciklo OLOS koncertą ir toliau siūlo tyrinėti plačią ir nenuspėjamą šiuolaikinės eksperimentinės muzikos geologiją.

OLOS, the contemporary music concert series initiated by Kaunas Artists’ House, is teaming up with paracinema festival Mondo Bizarro on the 1st of March, 8 pm, and invites to further explore the broad and unpredictable geology of experimental music

Monikaze (live)

Sigīta Seyr + VJ VS (live)

TEATRE (dj)

03.01, penktadienis, 20.00 val., Kauno menininkų namai


Grzegorz Fortuna (VHS HELL) “Apetitas beprotiškiems sapnams: VHS vaizdo kasetės Lenkijoje transformacijos metu”

“Appetite for crazy dreams. VHS tapes in Poland during the transformation”

Paskaita vyks anglų kalba, dalyvavimas renginyje nemokamas.
Kava vaišina: Caffeine LT

Griūnant geležinei uždangai, VHS vaizdo kasetės Lenkijoje buvo tapusios trokštama ir vertinga preke. Kontrabandos būdu į šalį patekusios kasetės leido susipažinti su pasaulio kinu ir pamatyti žanrinius užsienio filmus. Vaizdo juostos tapo daug daugiau negu tik mediumas – VHS tapo šalies transformacijos simboliu ir langu į Vakarų pasaulio popkultūrą. Grzegorz Fortuna nagrinės socialinę, ekonominę ir institucinę Lenkijos vaizdo kasečių rinkos pusę.  Paskaitoje bus apžvelgtos pirmosios studentų organizuotos viešos peržiūros, būdai kuriais prekybininkai įgydavo teises rodyti filmus, vaizdo piratų technikos ir taktikos naudotos susitvarkyti su nešvaria konkurencija. Klausytojai sužinos kokie filmai buvo populiariausi Lenkijoje ir kaip veikė vaizdo kasečių nuomos punktai.

At the turn of 80’s and 90’s in Poland, video tapes were a valuable and coveted commodity. When the country was under communist rule, the VHS’s were smuggled into Poland by sailors, pilots and stewardesses. They made it possible to see films which were otherwise unavailable and after the change of the system to catch up with the current cinema and get acquainted with genre movies from abroad. This all meant that video tapes became something much more important than just a medium – the VHS came to be a symbol of the transformation and a window to the world of western popculture.
During the lecture we’ll try to reconstruct the image of the Polish video tapes market, both from the social, as well as the economical and institutional points of view. We will look at the first public screenings organised by student communities, at the way the distributors acquired rights to new films, what techniques video pirates used, and how the unfair competition was dealt with. We will learn which films were watched the most by the Polish audience and the way the video stores worked.

The event will be held in English, attendance is free of charge. Events coffee: Caffeine LT

03.02, šeštadienis, 15.30 val., M. Žilinsko dailės galerija


REWIND THIS!
Atsuk atgal!

Rež. Josh Johnson

JAV, 2013, dokumentika, 91 min., anglų, japonų, ispanų k., lietuviški subt., N-16

Namų video grotuvai pakeitė pasaulį. VHS kasečių įtaka istorijai ir kultūrai buvo milžiniška. Rewind This! pasakoja apie poveikį visuomenei, kurį pakurstė VHS kasečių sukūrimas. Tai istorija apie kolekcininkus, fanus, entuziastus ir pionierius, kurių dėka šis formatas vis dar gyvuoja ir yra įgavęs kultinį statusą.

Home video changed the world. The cultural and historical impact of the VHS tape was enormous. This film traces the ripples of that impact by examining the myriad aspects of society that were altered by the creation of videotape.

IMDB ANONSAS/TRAILER

03.02, šeštadienis, 17.00 val., M. Žilinsko dailės galerija


BEYOND THE VALLEY OF THE DOLLS
Anapus Lėlių slėnio

Rež. Russ Meyer

JAV, 1969, komedija, drama, muzikinis, 109 min., anglų k., lietuviški subt., N-18

Pašėlęs septintasis dešimtmetis, merginų roko grupė iškeliauja į Holivudą ieškoti sėkmės. Jas pasitinka narkotikai, seksas ir rokenrolas. O užklupus sėkmei atsiranda vietos ir intrigoms. Tik serija tragedijų merginas priverčia sustoti ir susimąstyti… Tik ar ne per vėlai? “Beyond the Valley of the Dolls” – neabejotinai vienas beprotiškiausių kultinių filmų, kuriame persipina komedijos, melodramos, trilerio, erotikos ir siaubo žanrai. Stebina ir tai, jog režisierius Russas Meyeris scenarijų rašė drauge su bene garsiausiu kino kritiku Rogeriu Ebertu.

This film is a sequel in name only to Valley of the Dolls (1967). An all-girl rock band goes to Hollywood to make it big. There they find success, but luckily for us, they sink into a cesspool of decadence. This film has a sleeping woman performing on a gun which is in her mouth. It has women posing as men. It has lesbian sex scenes. It is also written by Roger Ebert, who had become friends with Russ Meyer after writing favorable reviews of several of his films.

IMDB ANONSAS/TRAILER

03.02, šeštadienis, 20.00 val., M. Žilinsko dailės galerija


TRUCK TURNER
Trakas Turneris

Rež. Jonathan Kaplan

JAV, 1974, veiksmo, kriminalinis, trileris, 91 min., anglų k., lietuviški subt., N-18

Truckas Turneris – premijų medžiotojas, kuris gauna darbelį sugauti savadautoją vardu Gatoras. Kai Truckas su partneriu galiausiai jį suseka prasideda gaudynės, kurių finale Gatoras nužudomas. Įniršusi Gatoro moteris Dorinda užsiundo visus miesto savadautojus ir gangsterius – tam kas nužudys Trucką Turnerį atiteks visos jai dirbančios “lėlytės”. “Truck Turner” tai be galo smagi ir kiek primiršta blaxploitation subžanro klasika, kurioje ne tik kaip kompozitorius, bet ir kaip aktorius sužimba pats Isaac Hayes, sukūręs kito kultinio filmo “Shaft” garso takelį už kurį buvo apdovanotas Oskaru.

Truck is a bounty hunter who gets a job to track down a guy named Gator. When he and his partner find him, a chase ensues and Gator is killed. This makes Gator’s woman, Dorinda, very angry and she puts a hit on Truck. The man who agrees to kill Truck is named Blue. The question is whether Truck can survive with Blue and his gang on his trail.

IMDB ANONSAS/TRAILER

03.03, sekmadienis, 15.00 val., M. Žilinsko dailės galerija


CHUCK NORRIS VS. COMMUNISM
Čakas Norisas prieš komunizmą

Rež. Ilinca Calugareanu

Jungtinė karalystė, 2015, dokumentika, 78 min., rumunų k., lietuviški subt., N-13

Devintame dešimtmetyje Rumunijoje geležinę uždangą kirtę filmai iš Vakarų atvėrė langą į laisvą pasaulį. VHS kasečių juodosios rinkos biznierius ir drąsi filmų vertėja ir įgarsintoja Irina Margareta Nistor masėms pateikė kino magiją. Tie kurie turėjo VHS grotuvus savo butuose įrengdavo nelegalius mini kino teatrus, kuriuose už mokestį žiūrėti filmus susirinkdavo kaimynai. O Chucko Norriso, Sylvesterio Stallone, Jeano-Claude Van Dammo, Bruce Lee ir kitų atlikti vaidmenys sėjo laisvės sėklą žiūrovų galvose. Tai nostalgiškas pasakojimas apie socialinę ir netgi politinę VHS rinkos įtaką to meto komunistinės Rumunijos visuomenei.

In 1980s Romania, thousands of Western films smashed through the Iron Curtain opening a window into the free world for those who dared to look. A black market VHS racketeer and a courageous female translator brought the magic of film to the masses and sowed the seeds of a revolution.

IMDB ANONSAS/TRAILER

03.03, sekmadienis, 18.00 val., M. Žilinsko dailės galerija


>>>RENGINIO BILIETAI ČIA / FESTIVAL’S TICKETS<<<

Pilna bilieto kaina – 4 €
Moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems – 3 €

Bilietus galima įsigyti Paysera bilietų sistemoje arba renginio vietoje 1 val. iki seanso pradžios.

Full price – 4 eur.
For students, seniors and viewers with disabilities – 3 eur (with ID).

Tickets are available on Paysera ticket system or in the event location 1 hour till the screening.