fbpx
Kitas Kinas Kitas Kinas

Filmo “The World’s Greatest Sinner” (1962) peržiūra

Sausio 10 d. 19 val. Kauno menininkų namuose vyks filmo „Didžiausias pasaulio nusidėjėlis“ („The World’s Greatest Sinner“, 1962 m.) peržiūra. Šis renginys – tai antrasis edukacinės platformos „Kitas Kinas“ inicijuoto nepriklausomų filmų ciklo epizodas. Programą pradėjo siurrealaus trilerio „Kalėdų blogis“ (1980) pristatymas, įvykęs praėjusių metų gruodį.

„Didžiausias pasaulio nusidėjėlis“ (1962) – tai pogrindinis šedevras bei „DIY“ kino pažiba. Filme pasakojama apie Clarencą Hilliardą, nuobodžiaujantį draudimo agentą, kuris susižavi rokenrolo muzika, meta darbą, pasivadina Dievu bei įkuria politinį-religinį judėjimą, kurio sekėjus žada paversti milijonieriais, superžmonėmis ar, tiesiog, dievais. Ilgainiui Clarencas tampa rokenrolo dievaičiu ir, atstovaudamas „Amžinojo žmogaus“ partiją, kandidatuoja į Amerikos prezidentus.

„Didžiausias pasaulio nusidėjėlis“ yra puikus pogrindinio kino pavyzdys, sulaukęs gerbėjų tarp tokių įžymybių kaip dainininkas Elvis Preslis ar režisierius Martinas Scorsese. Kadangi filmas niekada nebuvo oficialiai išleistas, o kino teatruose buvo rodomas labai ribotai, šiandien jis menkai žinomas ne tik plačiajai publikai, bet ir prisiekusiems kinomanams. Vaikščiodamas po kino teatrus ir siūlydamas kūrinį, filmo platinimu užsiėmė jo režisierius Timothy Carey. Pirmoji filmo peržiūra buvo audringa, mat Carey paleido šūvį į kino teatro lubas ir taip sukėlė riaušes. Įdomu ir tai, kad kūrinys taip ir nebuvo užbaigtas, nes režisierius jį tobulino iki pat mirties. Filmo garso takelį sukūrė tuo metu dar nežinomas jaunas amerikiečių kompozitorius Frankas Zappa.

Filmo režisierius, scenaristas ir pagrindinio vaidmens atlikėjas Timothy Carey – spalvinga asmenybė ir Holivudo „autsaideris“. Per savo karjerą Carey atliko daugybę epizodinių vaidmenų, dirbo su tokiomis garsenybėmis kaip Jamesas Deanas, Marlonas Brando, Stenlis Kubrikas, Johnas Cassavetes ir kiti, tačiau taip ir netapo rimtai vertinamu aktoriumi bei išliko kino industrijos paribyje. Tikriausiai tai lėmė sudėtinga, konfliktiška ir itin ekscentriška Carey asmenybė.

Už filmo peržiūrą dėkojame Timothy Carey sūnui Romeo Carey ir „Absolute Films“.
Filmas bus rodomas anglų kalba. Renginys nemokamas.

https://www.facebook.com/events/395759807503774/

Share Post :

More Posts

Parašykite komentarą

%d bloggers like this: