fbpx
Kitas Kinas Kitas Kinas

Blogo kino gidas @ Gallery Weekend Kaunas

BLOGO KINO GIDAS – renginys skirtas lavinti blogą skonį. Tai dviejų dalių paskaitos, kuriose numatomas susipažinimas su blogų filmų žiūrėjimo kultūra ir istorinė kelionė per blogo kino pavyzdžius aptariant blogų filmų estetiką ir įtaką kultūrai. Bus apžvelgti blogiausiais tituluojami filmai ir ekscentriškiausi režisieriai. Šis renginys tai viena iš Gallery Weekend Kaunas 2017 edukacinės programos dalių.

GEGUŽĖS 13 D. ŠEŠTADIENIS 17.00 – 18.00

Pirmoje dalyje aptarsime blogų filmų atsiradimo priežastis, jų evoliucionavimą, kultiniais tapusius blogus filmus ir jų režisierius pradedant 4-tuoju ir baigiant 7-tuoju dešimtmečiu. Paliesime absurdiškus amerikiečių edukacinius filmus, britų kvotos greitukus (quota quickies), B kategorijos filmų atsiradimą Amerikoje, filmus skirtus drive – in kino teatrams su visomis to meto kino verslo subtilybėmis. Galų gale aptarsime užgimusį trashinį arthousą, bei kitas sritis, kuriose apsireiškė bloga vaidyba, siaubingi techniniai sprendimai ar tiesiog blogas skonis.

GEGUŽĖS 14 D. SEKMADIENIS 16.00 – 18.00

Antroje BLOGO KINO GIDO dalyje įžengsime į 8-tą ir 9-tą dešimtmečius ir galiausiai priartėsime ir prie šių dienų kino. Bus aptarti 8-tojo ir 9-tojo dešimtmečio prasto kino reiškiniai, tuo metu užgimusi VHS kultūra kartu su britų video nasties. Minėsime kino studijos Cannon Films fenomeną, studijos Troma Entertainment indėlį į blogų filmų kultūrą, bei visišką blogų filmų estetikos įsigalėjimą ir tuos filmus pamilusius žiūrovus. Bus aptarti kultiniais tapusių filmų pavyzdžiai, keisčiausios su jais susijusios istorijos ir asmenybės. Įžengsime ir į XXI amžių ir bandysime suvokti senųjų blogų filmų įtaką šiuolaikiniams nepriklausomo kino kūrėjams ir galiausiai paliesime nevykusius Holivudo blokbasterius ir kitas šių dienų blogo skonio apraiškas. Antrąją paskaitą lydės vieno iš aptartų filmų peržiūra.

https://www.facebook.com/events/1680794182225441/
https://www.galleryweekendkaunas.lt/

 

Share Post :

More Posts

Parašykite komentarą