fbpx
Kitas Kinas Kitas Kinas

Common People: GLOW (2012)

Kauno menininkų namuose tęsiasi platformos Kitas Kinas inicijuota dokumentinių filmų serija „Common People“, kurios epicentre – intymūs ekscentrikų ir atskalūnų portretai, jautrios santykių dramos ir socialiniai reiškiniai, subkultūros ir bendruomenės, egzistuojančios visuomenės paribiuose. Gegužės 15 d. 19 val. įvyks trečiasis ciklo seansas – filmas „GLOW: Žavingųjų imtynininkių istorija“ (angl. k. „GLOW: The Story of the Gorgeous Ladies of Wrestling“, rež. Brett Whitcomb, 2012 m.).

1986-ieji, Žavingosios imtynininkės (Gorgeous Ladies of Wrestling , GLOW) sukelia sprogimą amerikietiškų imtynių pasaulyje kaip pirmasis vien moterų imtynių šou televizijoje. Šio šou dėka imtynių industrija patyrė iki tol neįsivaizduotus pokyčius. Kaip ir tuometinis vienintelis konkurentas Pasaulio Imtynių Federacija (angl. k. World Wrestling Federation) GLOW buvo geriausiu laiku rodoma imtynių laida pripildyta įmantriausių personažų, aptemptų spalvingų kostiumų, komiškų scenų, personalizuoto repo eilučių ir, be abejo, imtynių. Savaitė po savaitės, tokios moterys kaip Mountain Fiji, Samoano milžinė auksine širdimi ir Matilda the Hun, piktoji vokietė turinti potraukį žaliai mėsai, kovojo dėl GLOW karūnos. Iki 1989 m. GLOW tapo tarptautiniu fenomenu, pritraukusiu daugiau nei septynis milijonus žiūrovų iš viso pasaulio, gastroliavo po šalį ir uždirbo krūvas pinigų šou prodiuseriams.

Filmas „GLOW: Žavingųjų imtynininkių istorija“ chronologiškai pateikia sėkmingo televizijos šou pakilimo ir nuosmukio istoriją per jame dalyvavusių asmenybių pasakojimus. Nuo pirmųjų atvirų dalyvių atrankų iki varginančių treniruočių su imtynių legenda Mando Guerrero, bei iki staigios sėkmės ir pasaulinio pripažinimo ir iki netikėto šou atšaukimo 90-aisiais. GLOW merginos prisimena šou su nuoširdžia nostalgija ar apgailestavimu dėl traumų ir prarastų draugų. Vienoms tai buvo staigus įsiveržimas į vaidybos amatą ir trumpas nuotykis prieš grįžtant į normalų gyvenimą, kitoms laikas praleistas laidoje padarė didelę įtaką ateičiai. Visoms moterims dirbti GLOW šou buvo unikali ir jaudinanti patirtis, kuri jas sujungė visam gyvenimui.

Rež. Brett Whitcomb
Dokumentika, JAV, 2012 m. angl. k., 76 min.

Kiekvienas žiūrovas pats sprendžia, kiek norėtų paremti renginį. Rekomenduojama auka – 3 EUR. Surinktos lėšos bus skiriamos tolimesnių ciklo filmų licencijų įsigijimui.

Ciklas „Common People“ (liet. k. „paprasti žmonės“) sieks diskutuoti ne tik apie filmų turinį, bet ir apie dokumentinio kino reiškinį apskritai. Bus keliami klausimai, susiję su dokumentinio kino kūrimo etika, režisūriniais sprendimais. Filmuoti ar nefilmuoti? Kada režisierius (-ė) peržengia artumo su savo subjektu ribą? Ar dokumentinis kinas turėtų atspindėti tikrovę ar kūrėjo viziją? Apie tai bus diskutuojama bei kalbama žvelgiant į kino filmus, kurių centre – savo istorijas pasakojantys žmonės: jautrūs, ne visada pritampantys, kūrybingi ir ekscentriški.

Share Post :

More Posts

Parašykite komentarą

%d bloggers like this: