fbpx
Kitas Kinas Kitas Kinas

Dokumentinio filmo “VHS Revolution” (2017) peržiūra

Vasario 1 d. 21 val. kviečiame į festivalio Mondo Bizarro pristatomąjį renginį – dokumentinio filmo „VHS Revolution“ peržiūrą.

80-aisiais VHS kasetės iš JAV Į SSRS atpūtė laisvės vėjus. Dabar VHS formatas yra pasiekęs kultinį statusą. Paskutinis kasetinių grotuvų gamintojas grotuvus nustojo gaminti 2016 m. Bet VHS vis dar gyvuoja. Su video kasetėmis užaugo visa karta. Kasetės vis dar nepamirštamos, nes jos revoliucionizavo žmonių gyvenimus. Galimybė įsirašyti laidas žmones išlaisvino iš TV programų tironijos.

Kita revoliucijos dalis, kurią sukėlė VHS, vaizdo kameros ir video nuomos punktai buvo pigi filmų produkcija leidusi kurti mažo biudžeto filmus, kuriuos visi galėjo žiūrėti namuose. Pornografija paskatino video filmų rinkos augimą, ko dėka populiarūs tapo ir kruvini siaubo filmai. VHS stūmė padorumo ribas, o vyravę siaubo filmai ir kičas formavo daugybės paauglių vaizduotes.

Filme „VHS Revolution“ pionierių ir to meto liudytojų pasakojimai įtrauks į karštligišką vizualinę kultūrą, kurią šis formatas sukūrė. Tai ir šunų televizijos viktorinos, viliojimo pamokos, aerobikos su kūdikiais pamokos ir daugybė kitų reiškinių.

Rež. Dimitri Kourtchine
Dokumentika, Prancūzija, 2017, anglų k., 52 min.

Už filmą dėkojame Talweg production

Renginys nemokamas, tačiau norėtume paprašyti Mondo Bizarro festivalį paremti Indiegogo platformoje: https://igg.me/at/mondobizarro

Po peržiūros Lizdas kviečia į šokius: VHS Library: Trance Wax

Share Post :

More Posts

Parašykite komentarą