fbpx
Kitas Kinas Kitas Kinas

FILMO “DEADLOCK” (1970) PERŽIŪRA

Kovo 14 d. 19 val. Kauno menininkų namuose vyks filmo „Aklavietė“ („Deadlock“, 1971 m.) peržiūra. Šis renginys – tai ketvirtasis edukacinės platformos „Kitas Kinas“ inicijuoto nepriklausomų filmų ciklo epizodas.

Charlesas Dumpas, vienas iš pagrindinių filmo herojų, dykumoje aptinka sužeistą, nualpusį jaunuolį, su savimi nešusį ginklą ir lagaminą. Patikrinęs lagaminą, Dumpas jame randa 45-ių colių vinilinę plokštelę ir krūvą pinigų. Kadangi jaunuolis atgauna sąmonę Dumpui dar nespėjus pasišalinti, Dumpas pasikviečia jį į savo namus apleistame buvusios kasyklos miestelyje, kuriuose jis gyvena su pamišusia moterimi ir nebylia dukra. Dumpui siekiant pasisavinti visus jaunuolio pinigus, miestelyje pasirodo jo konkurentas, taip sudarydamas kriminalinį trikampį. Filmo eigoje paranojos ir smurto lygis auga, o šioje godumo varomoje kovoje išliks tik vienas.

Vokiečių režisieriaus Rolando Kliko filmas „Aklavietė“ sukurtas pagal geriausias „spaghetti“ vesternų ir klasikinių Amerikos kriminalinių filmų tradicijas. Nors šiame filme gausu kino archetipų ir ikonografijos, vesterno žanrui privalomus kaubojų žirgus kūrinyje keičia plieninės mašinos. „Aklavietė“ pasižymi savita atmosfera – filme regima nuo išorinio pasaulio atsiribojusi dykumos aplinka, intensyvi saulės šviesa, nuo kurios, rodos, tirpsta filmavimo kameros objektyvas, skamba „krautroko“ stiliaus legendų – grupės „Can“ – garso takelis. Filmavimo Negev dykumoje metu įtampą kurstė čia ką tik pasibaigęs Šešių dienų karas ir aplink zujantys ginkluoti Izraelio ir Jordanijos kariai.

Nors šis filmas buvo pasiūlytas Kanų kino festivalio konkursinei programai, tam pasipriešino Vokietijos režisieriai ir kritikai, bijodami, kad juosta pakenks naujojo Vokietijos kino bangai. Dėl šių priežasčių „Aklavietė“ buvo pristatyta tik specialioje peržiūroje, kuri, dėl atsitiktinės liūties, buvo aplankyta vos kelių žiūrovų. Ilgainiui primirštas filmas metams bėgant įgavo kultinį statusą.

Filmo platintojas: „Filmgalerie 451“.
Filmas bus rodomas anglų kalba.
Kiekvienas žiūrovas pats sprendžia, kiek norėtų paremti renginį. Rekomenduojama auka – 3 eur. Surinktos lėšos bus skiriamos tolimesnių ciklo filmų licencijų įsigijimui.

 

Share Post :

More Posts

Parašykite komentarą