fbpx
Kitas Kinas Kitas Kinas

Filmo “Killer Condom” (1996) peržiūra

Edukacinė kino platforma „Kitas Kinas“ pristato paskutinę kino iškylą šią vasarą: vokiečių režisieriaus Martin Walz filmą „Žudikės gumytės“ (angl. k. „Killer Condom“, 1996 m., 107 min.), rodomą rugpjūčio 29 d. 20 val. Tai – devintoji nepriklausomų filmų ciklo Kauno menininkų namuose dalis.

Pigiame Niujorko viešbutyje keletas vyrų keistomis aplinkybėmis netenka savo intymių kūno dalių. Nepaliaujamai rūkantis ir tipinį lietpaltį dėvintis siciliečių kilmės detektyvas Luigi Mackeroni pradeda šių incidentų tyrimą, tačiau nusikaltimo vietoje užmezgęs santykius su jaunu žigolo Billy akis į akį susiduria su grėsminga būtybe – prezervatyvu žudiku. Kolegoms nepatikėjus detektyvo pasakojimu, Luigi sužeidimu apkaltinamas Billy. Detektyvo kova su nusikalstamumu tampa asmenine: jis turi ne tik sutramdyti siautėjantį monstrą, tačiau taip pat susivokti savo jausmuose Biliui.

Šis filmas buvo sukurtas pagal to paties pavadinimo žinomo vokiečių kūrėjo Ralfo Königo komiksą. Specialiuosius efektus kūrė mažabiudžečių siaubo filmų genijus Jörg Buttgereit, o kūrybinio konsultanto poziciją užėmė dailininkas H.R. Giger, kino mėgėjams geriausiai žinomas kaip filmo „Svetimas“ dizaineris. „Killer Condom“ platinimo ėmėsi studija „Troma Entertaiment“ , pagarsėjusi savo „DIY“ filosofija, politiniu aktyvizmu ir šokiruojančiu turiniu. Tarptautiniame Kanų kino festivalyje studija filmą publikai pristatė su dviejų metrų ilgio monstru-prezervatyvu.

Nors „Killer Condom“ yra gana mažo biudžeto, brangių specialiųjų efektų stokojantis filmas, jis sugebėjo įdomiai ir inovatyviai sumaišyti keletą skirtingų žanrų: čia persipina parodijuojamas „film noir“ cinizmas, romantinės dramos ir B kategorijos monstrų filmai. Už filmo vulgaraus humoro ir siekio šokiruoti slypi itin rimtos temos – AIDS epidemija, seksualumo varžymas ir netgi ekstremizmas. R. Königas, prisidėjęs prie filmo scenarijaus rašymo, apie LGBT bendruomenės skaudulius, konservatyvią visuomenę ir religiją kalba pasitelkdamas juodąjį humorą.

Filmas bus rodomas vokiečių kalba su angliškais subtitrais.
Filmo amžiaus cenzas – N-18. Už filmą dėkojama „Troma Entertaiment“. Kiekvienas žiūrovas pats sprendžia, kiek norėtų paremti renginį. Rekomenduojama auka – 3 EUR. Surinktos lėšos bus skiriamos tolimesnių ciklo filmų licencijų įsigijimui.

Share Post :

More Posts

Parašykite komentarą

%d bloggers like this: