fbpx
Kitas Kinas Kitas Kinas

GWK 19 speciali programa: Video salonas

Kino paraštes tyrinėjanti platforma Kitas Kinas šį kartą kviečia kiek išsamiau apžvelgti VHS kasečių kultūrą vyravusią Lietuvoje prieš ir po Sovietų Sąjungos žlugimo. Vakarietiška kino produkcija sovietiniuose kino teatruose buvo didelė retenybė, todėl dėka video grotuvų devintojo dešimtmečio pabaigoje pradėjo masiškai atsidarinėti video salonai. Tai buvo nedidelės salytės, esančios kultūrnamiuose, klubuose ar aktų salėse. Čia stovėjo kėdžių eilės, o filmai būdavo rodomi per didelį televizorių. Video salone seanso kaina buvo 4–5 kartus didesnė nei kino teatre, tačiau žiūrovų netrūko, mat turinys buvo išskirtinis. Aptarsime kaip veikė video salonai, kaip į šį reiškinį reagavo KGB, kokie filmai Lietuvoje buvo populiariausi, o po kalbų, kaip tikrame video salone, prasuksime VHS kasetę.

NINJA TERMINATOR

Po pornografinių ir siaubo filmų VHS rinkoje svarbią vietą užėmė veiksmo filmai, o aštuoniasdešimtaisiais žiūrovų širdis užkariavo nindzių filmai. „Ninja Terminator“ (liet. Nindzė terminatorius) tai pigių nindzių filmų karaliaus Godfrey Ho režisuotas filmas. Filme vaidina reguliari Ho filmų žvaigždė Richardas Harrisonas, kuris šį kartą yra vienas iš gerųjų nindzių, kurios iš savo blogojo boso pavogia magišką auksinę nindzių kario statulėlę. Kai vienas iš trio yra nužudomas ir dalį statulėlės priešai susigrąžina, Haris kreipiasi pagalbos į savo bičiulį Jaguarą Wongą, kuris padės apsaugoti nužudytojo nindzės sesę ir atgauti antrąją statulėlės pusę.
Nepaisant to, kad filme prasmės nedaug, tačiau dėl visiškai beprotiškų epizodų „Ninja Terminator“ tampa filmu, kurį tikrai verta žiūrėti: su išgąsčiu stebėsite kaip Haris įrodo, kad joks melionas nėra lygiavertis priešininkas jo kardo valdymo įgūdžiams; sutriksite kai pusryčiams ruošti gyvi krabai iškrės nemalonų pokštą; klausite kokio velnio Hwangas Jang Lee beveik viso filmo metu dėvi bjaurų blondinišką peruką; ir be abejo tikrinsite Ebay, kad išsiaiškintumėte ar galite įsigyti kietą Garfildo telefoną kurį naudoja Haris. Visos šios nepaaiškinamos, tačiau džiuginančios kvailystės sujungtos su pora nereikalingų sekso scenų, kung fu kovomis ir siaubingais dialogais tampa išskirtine pramoga.

Veiksmo, nuotykių, Hongkongas, Kanada, Anglija, 1985, anglų k. 88 min.

Kavinė „Kultūra” (Donelaičio g. 16) 19 val.

⚪ ⚫ ⚪⚫ ⚪ ⚫⚪ ⚫ ⚪⚫ ⚪ ⚫

Pagrindinis renginys // Main event:
Gallery Weekend Kaunas 2019

www.galleryweekendkaunas.lt
www.instagram.com/galleryweekendkaunas

Share Post :

More Posts

Parašykite komentarą